Блукаючі планети

В ході багаторічних спостережень за центром нашої Галактики астрономи з Японії і США відкрили близько десятка блукаючих планет, які не прив'язані до жодних зірок.

Блукаючі планети

Блукаюча планета (також іншими назвами можуть бути планета-сирота,  планета-бродяга, планемо, планета-мандрівник, міжзоряна планета, вільно плаваюча планета, квазіпланета або одиночна планета) - об'єкт, що має масу, яку можна порівняти з планетарною, і кулясту форму і є по суті планетою, але не прив'язаною гравітаційно ні до якої зірки, коричневого карлика і навіть часто просто іншої планети (хоча така планета може мати супутники). Якщо планета знаходиться в галактиці, вона обертається навколо галактичного ядра (період обертання зазвичай дуже великий). В іншому випадку мова йде про міжгалактичні планети, і такі планети не обертається навколо чого-небудь.

Виявити такі небесні об'єкти надзвичайно складно. Планети  не мають власного випромінювання, і самі по собі не видимі. Зафіксувати їх  вдалося через короткочасні спотворення світла, коли вони проходили перед будь-якої зіркою.

Таким чином, вдалося побачити тільки планети з класу газових гігантів, розміром не менше Юпітера. Об'єкти розміром з нашу планету  цим методом виявити не можна. Але, на думку вчених, планет, що вільно плавають в космосі має бути дуже багато, так як при формуванні планетарних систем, через гравітаційні взаємодії планет і зірок, що розташовані близько, деякі планети можуть бути відкинуті за межі системи. І, найімовірніше, така доля може спіткати легкі планетні об'єкти.

Проведені дослідження показали, що близько 11 мільярдів років тому з одного тільки сузір’я в Туманності Оріона “вилетіло” майже 400 таких планет.

З них 282 планети покинули скупчення, 75 зіткнулися з батьківською зіркою, що мала на них найбільший гравітаційний вплив, а понад 30 – зіткнулися з іншою планетою.

Так само існує наукова гіпотеза, яка припускає обігрів блукаючих планет за допомогою так званої «темної матерії». Тобто на цих планетах може знаходитись вода в рідкому вигляді, а це означає, що  може зароджуватися й розвиватися життя.