Дивацтва Уотергейтського скандалу

У справі, що названа на ім'я адміністративно-готельного комплексу Уотергейт, при ретельному розгляді виявляється чимало дивацтв.

Дивацтва Уотергейтського скандалу

Перша дивина - абсолютно непотрібне прослуховування. Річард Ніксон після своєї передвиборчої промови на початку президентських перегонів лідирував в 49 штатах! Це рекорд, ні до, ні після, нікому з кандидатів в президенти не вдалося це повторити.Також в Ніксона були такі козирі, як висадка американців на Місяць, закінчення в'єтнамської війни і зближення з Китаєм.

Ось цитата Роберта Геттліна з книги «Мовчазна змова: повалення президента» - «З точки зору майбутніх в листопаді виборів цей злочин взагалі був позбавлений будь-якого сенсу. Ніякої такої секретної інформації про суперників жучки не могли дати: до середині червня демократи ще не обрали свого кандидата в президенти, готового кинути виклик Ніксону. Та й всі опитування громадської думки свідчили: хто б не виявився суперником Ніксона, він буде розбитий в пух і прах ».

Ну гаразд, припустимо, що у Ніксона була параноя і він все ж вирішив таємно послухати, що ж замишляють демократи. І тут друга дивина - абсолютно нелогічна поведінка агентів:
колишні співробітники ЦРУ, відкривши кімнату, заклеюють язичок замку скотчем поперек двері. Так, це зручніше і надійніше, ніж наклеїти скотч уздовж. Але, приклеєний таким чином скотч видно з боку коридору, що і побачив  охоронець,  який здійснював нічний обхід.

Думаєте на цьому і попалися агенти? Як би не так! Охоронець просто обриває скотч і закриває двері, так і не перевіривши, що відбувається в офісі і йде! Не знаю, можливо у американців в порядку речей заклеювати скотчем замки, але далі спеціально навчені колишні агенти ЦРУ ведуть себе абсолютно по-ідіотськи, так, як би не зробила жодна розсудлива людина - вони знову відкривають замок і знову заклеюють скотчем язичок ВПОПЕРЕК! Природньо, скотч знову стає видно з коридору,  що і бачить охоронець в наступний обхід і викликає поліцію.

І навіть на цьому дивацтва не закінчуються. На виклик приїжджають не патрульні, які в цей час були всі нібито зайняті, а співробітники поліції, які працювали під прикриттям, одягнені в цивільне і на звичайному автомобілі без сирени. У США завжди, поспішаючи на виклик, поліцейські вмикають сирену і якби приїхали звичайні патрульні, звук сирени злякав би агентів.

Але навіть затримання агентів не особливо вразило Америку. В ті часи такі шпигунські ігри були звичайною справою. Для американців цей випадок був лише блідою і нудною подобою пригод Джеймса Бонда. Ніксон всього через чотири місяці після затримання агентів успішно виграв вибори і став президентом США вдруге.

Але комусь треба було неодмінно роздути скандал, і справа про незаконне проникнення була підігріта тим, що в двох прониклих в офіс демократичної партії агентах один з поліцейських нібито впізнав таємничих бродяг, що були  виявлені в кущах на пагорбі, на місці вбивства президента Кеннеді, заарештованих, і потім зниклих.

Це було вже таємничо і цікаво, і американська громадськість, що підігрівалася журналістами, яких можливо хтось теж підігрівав, але вже в фінансовому сенсі, зажадала повного розслідування скандалу, який закінчився відставкою Річарда Ніксона, 37 президента США.