Найчастіше люди помирають в день народження

Дослідження питання тривало близько 40 років

Найчастіше люди помирають в день народження

Фахівці вивчили близько 25 млн випадків смерті. Їм вдалося довести, що ризик померти у власний день народження, збільшується в кілька разів. Як стверджують медики, ймовірність летального результату в будь-який інший день - набагато нижче. За даними лабораторних випробувань, смерть в результаті нещасного випадку може обернутися проти кожного любителя вечірки.

За словами доктора Владети Айдачік-Гросс з Університету Цюріха, дні народження закінчуються летально набагато частіше, ніж можна собі уявити. Дослідниця додала, що люди похилого віку особливо схильні до стресу в день народження, тому ризик їх смерті в цей день підвищувався в міру їх старіння.
Вчені аналізували дати і причини смертей більше 2 мільйонів людей. В результаті дослідження фахівці прийшли до висновку, що люди, яким за 60, помирають в свій день народження на 14% частіше за інших.

Як чоловіки, так і жінки, марніють, зазвичай, від серцевого нападу, ймовірність якого в день народження зростає на цілих 18,6%. На думку експертів, у жінок в цей день ризик виникнення інсульту підвищується на 21,5%, а ймовірність смерті від онкологічних захворювань у представників обох статей збільшується на 10,5%.

Число самогубств в день народження зростає на 34,9%, а смертей від нещасного випадку у чоловіків - на 28,5%. Приблизно за 4 дні до святкової дати ризик смерті в результаті падінь підвищувався на 44 відсотки.

Суть дослідження така: в свій день народження люди схильні відхилятися від свого звичного режиму і починають поводити себе інакше. Ризик же смерті підвищують нещасні випадки під час вечірок, які супроводжують святкування дня народження, а також самогубства.

Раніше вчені з'ясували, що люди, які рано прокидаються, частіше вмирають до полудня. Це пов'язано з біологічним годинником організму, який визначає ритм життя.