Обличчя на підлозі (Обличчя Бельмеса)

Іспанія, Бельмес - офіційно зареєстрований випадок паранормального явища, який почався в 1971 році.

Обличчя  на підлозі (Обличчя Бельмеса)

На підлозі кухні сім'ї Перейра проступило обличчя людини. Злякавшись, голова сім'ї збив цементну підлогу і застелив нову, але через якийсь час обличчя проявилося знову. Тепер вже сім'я заявила про це привселюдно і цемент зняли, віддавши його на експертизу. Однак обличчя - чоловічі та жіночі почали з періодичністю знову проступати на нових підлогах будинку. Пізніше виявилося, що будинок стоїть на старому кладовищі, а під підлогою знайшли рештки людей. Рештки перепоховали, але від облич на підлозі це не врятувало. Безліч дослідників відвідало цей будинок, підлогу зносили до фундаменту декілька разів, але обличчя знову з'являлися на нових підлогах. Господарі також намагалися відмити підлогу із застосуванням сильних миючих засобів, але крім того, що вирази облич на підлозі змінювалися, а очі розширювалися, нічого не відбувалося.

В рамках досліджень, зразки цементної плити були доставлені в ICV (Інститут кераміки і скла Іспанії) для аналізу, який не підтвердив наявності фарби або барвників в зразку. В іншому експерименті, кухонну підлогу було сфотографовано по частинах, потім зверху закрито тканиною, яка була запечатана по краях. Будинок і вікна також були запечатані, щоб запобігти спробам несанкціонованого доступу. Все це відбувалося перед камерами німецьких тележурналістів і в присутності міського нотаріуса. Протягом наступних 3-х місяців кухня будинку залишалася зппечатаною. Після того, як тканину і печатки прибрали, всі побачили, що обличчя змінили свої вирази і перемістилися з одного місця на підлозі на інше.

Господиня будинку померла в 2004 році, будинок був виставлений на продаж, але особи все ще продовжують з'являтися і пересуватися по підлозі. До цих пір парапсихологи впевнені, що це явище стало найважливішим паранормальних явищем 20 століття, так як було багаторазово задокументовано і зафіксовано на відео та фототехніку.