Реальний Аполлон-18

Фантастичний фільм Аполлон-18, що вийшов на екрани 1 вересня 2011 року та знятий  в стилі документального кіно, розповідає про нібито останній політ на Місяць.

Реальний Аполлон-18

Насправді, місія Аполлон-18, як і Аполлон 19 і 20, була запланована, але скасована задовго до інших польотів на Місяць, що відбулися . Рішення про згортання програми Аполлон було прийнято в січні 1970 року, ще до польоту невдалої місії Аполлон-13 (квітень 1970 року).

Спочатку планувалося відмовитися від польоту Аполлон-20, а місії 19 і 18 перенести на пізніший термін. Остаточно вирішили відмовитися від наступних за Аполлоном-17 польотів в вересні 1970 року, за чотири місяці до польоту Аполлон-14. Основною причиною відмови було недостатнє фінансування і переорієнтація ракети-носія Сатурн на програму навколоземній орбітальної станції Скайлеб. Тодішній президент Річард Ніксон навіть пропонував скасувати польоти Аполлон 16 і 17, але його переконали цього не робити.

Вже зроблені для Аполлона-18 службовий і місячний модулі використовувалися в місії Аполлон-17. Зрушення планів використання модулів сталося раніше, перед польотом Аполлона-15. Командний модуль CSM-111, призначений для Аполлона-15, переорієнтували на проект Аполлон-Союз, а місячний модуль LM-9, що був запланований для використання в цій же місії, замінили на модернізований з урахуванням досвіду попередніх польотів і розрахований на більш тривале перебування на Місяці  LM-10.

Для місії Аполлон-18 планувалося використовувати дублюючий екіпаж Аполлона-15 в складі Річарда Гордона, Марка Венса і Харіссона Шмітта. Шмітт все-таки полетів на Місяць. Під тиском наукової громадськості його, як єдиного професійного вченого серед підготовлених астронавтів, включили в програму Апполон-17.