Томтато - томати і картопля на одному кущі

У Великобританії садівничої фірмою Thompson & Morgan на промислову основу поставлено виробництво розсади рослини під назвою томтато (від tomato - томат і potato - картопля), у якого вершки дають томати-черрі, а корінці - білу картоплю.

Томтато - томати і картопля на одному кущі

Це не досягнення генної інженерії і не гібрид, а звичайне щеплення, в якій щепою є томат, а підщепою - картопля. Городники вже давно прищеплюють один з одним цих представників родини пасльонових, але Томпсон і Морган вперше поставили цю справу на потік і продають привиту розсаду по 14,99 фунтів стерлінгів за штуку, гарантуючи з куща томтато близько 500 помідорів чері і повноцінний врожай картоплі.

Окремо підкреслюється, що смак обох овочів буде таким самим, як і при нормальному роздільному вирощуванні, і з ними можна буде робити те саме, що з звичайними томатами і картоплею. І, хоча ціна на розсаду томтато кусається (принаймні для нас, на наші гроші 1 кущик розсади томтато коштує близько 450 грн.), виробники вважають, що їх продукт буде необхідний там, де є гостра нестача посівних площ.

Ну, як би там не було, головне щоб "мічуринці" з Thompson & Morgan  не переплутали щепу і підщепу, і не продали б покупцям розсаду з картопляними вершками і томатними корінцями.