Вчені перетворили варене яйце назад в сире.

Американські та австралійські вчені-хіміки зробили пристрій, що дозволяє отримати з вареного яйця сире.

Вчені перетворили варене яйце назад в сире.

Тобто, по суті, вони зуміли запустити  процес згортання білка під впливом високої температури в зворотньому напрямку. За допомогою сечовини та центрифуги фахівці університету Флиндерса в Австралії всього за декілька хвилин "розплутали" структуру, здавалося б, назавжди згорнутих білків і перетворили варене яйце в сире.

Хіміки не говорять, чи можна після всіх цих маніпуляцій вживати яйце в їжу. Але, як вони стверджують, у них і не було такої мети. Експеримент проводився для того, щоб швидко і просто виробляти ліки проти раку. На основі антитіл, витягнутих з клітин яєчників хом'яків, білки яких раніше часто просто згорталися (тобто по суті зварювалися і втрачали свої цінні властивості) в процесі вилучення.

Також, ця технологія, можливо, стане в нагоді для виробництва продуктів харчування і виготовлення інших препаратів методом біотехнологій. Раніше також існував подібний спосіб повернення в початковий стан білків, що перебудувалися в процесі нагрівання,  але він займав не декілька хвилин, а декілька днів.