Як королева Таїланду загинула через умовності

Таїланд - одне з місць на планеті, де з покоління в покоління шанують традиції, одна з яких обожнювання королівської сім'ї.

Як королева Таїланду загинула через умовності

Але одного разу сліпе слідування засадам призвело до загибелі молодої дівчини, королеви Таїланду, тому що ніхто не наважився її врятувати.

Юна королева Таїланду (в ті часи ця країна називалася Сіам) Сунандха Кумаріратана була дочкою тайського короля Монгкута (Рами IV) і однієї з чотирьох дружин короля Чулалонгкорна (Рами V). Варто зауважити, що батько юної королеви був досить відомий за межами своєї маленької країни завдяки роману «Анна і король Сіаму» Анни Леонуенс - англійки, що протягом п'яти років викладала у відкритій Монгкута школі для королівських дітей.

Але сьогодні мова піде не про нього, а про трагічну загибель його дочки, історія про яку дійшла до наших днів. Коли в 1880 році королева, якій на той момент виповнилося 20 років, разом з маленькою дочкою та слугами пливла на кораблі в літній палац, судно перекинулося. На жаль королева не вміла плавати і стала кликати слуг на допомогу. Однак, не дивлячись на те, що за крахом спостерігало безліч вірнопідданих, жоден з них не кинувся рятувати царську особу - в Таїланді того часу під страхом смерті заборонялося торкатися до жінок королівської крові. Охоронці принцеси заборонили будь-яку допомогу. Тому королева Сунандха з дочкою потонула у всіх на очах.

Вбитий горем Рама V наказав ув'язнити всіх свідків загибелі дружини і дочки в каземати, а також видав указ, що скасував подібні заборони на порятунок королівських осіб. У літньому палаці Банг Па-Ін невтішний чоловік наказав спорудити меморіал в пам'ять про близьких йому людей.