Звуки космосу

Кожен школяр відповість, що звук в космосі не поширюється, і що вибухи міжпланетних кораблів в «Зоряних війнах» - це всього лише перебільшення режисера для більшого ефекту.

Звуки космосу

Але в Інтернеті є записи «голосів» Юпітера, Сатурна, Сонця, глибокого космосу.
Як так - звуку немає, а «голоси» записали? Та дуже просто!

Звук в космосі не чути тому, що там немає повітря, а наші вуха сприймають коливання повітря. Але існують ще й  електромагнітні хвилі, які безперешкодно поширюються у вакуумі, це ренгеновскі і гама-випромінювання, ультрофіолет, видиме світло, інфрачервоне випромінювання, радіохвилі.

Ось, як раз наддовгі радіохвилі і можна порівняти за частотою з частотою повітряних коливань, чутних нашим вухом. Так, чутний діапазон становить 20-20000 Гц, а діапазон міріамертрових (наддовгих) хвиль від 3000 до 30000 Гц. І є ще декаміріаметровие (300-3000 Гц) і гектоміріаметровие (30-300 Гц),  які за своєю частотою так само вписуються в звуковий діапазон.

Безпосередньо чути такі електромагнітні хвилі ми не можемо, так як наше вухо сприймає тільки коливання повітряного середовища. Але, як будь-які радіохвилі, їх можна прийняти антеною і передати на гучномовець. Навіть не треба ніяких перетворень - лови, підсилюй звичайним підсилювачем звукової частоти і слухай.

Що дослідники космосу і роблять - вловлюють від космічних об'єктів наддовгі радіохвилі і записують їх.
Ось можете послухати «голос» Юпітера. А якщо по-науковому, це випромінювання в міріаметровому і декаміріаметровому діапазонах, що випускається Юпітером.
Картинка в відео дана просто для наочності.